طراحیهنر

آموزش طراحی ساده قدم به قدم

آموزش طراحی آسان یک منظره زیبای دریاچه همراه با تصاویر مرحله به مرحله

✍️طراحی با مداد، یکی از هنر هایی است که به سادگی و با خلاقیت می توان آن را فرا گرفت. اگر تا بحال طراحی را تجربه نکرده اید، نگران نباشید! در این مقاله از علم بلاگ به آموزش طراحی آسان می پردازیم که افراد مبتدی نیز می توانند از آن استفاده کنند. با ما همراه باشید (:

  1. ابتدا خطی ناهموار را به عنوان مرز بین خشکی و دریا رسم می کنیم.

 

2. دایره ای به عنوان خورشید در گوشه از صفحه و روی خط رسم می کشیم. سپس چند خط عمودی را به دلخواه در اندازه های مختلف روی نقاط مختلف خط، رسم می کنیم.

 

3. سپس ترجیحا با مداد B6، خط هایی به عنوان برگ های درخت کاج، کنار خط های عمودی رسم می کنیم. دقت کنید برای این کار نباید نوک مداد تیز باشد.

4. با مداد HB، برگ هایی که در مرحله قبل کشیدیم خط هایی پررنگ رسم می کنیم تا به دقت کار اضافه شود. دقت کنید برای این مرحله، نوک مداد باید تیز باشد. سپس زیر هر درخت کاج، یک کاج دیگر به صورت وارونه و کمرنگ تر روی دریاچه می کشیم که نشان دهنده بازتاب تصویر درخت کاج در آب است.

5. دور خورشید را پررنگ می کنیم (ترجیحا با مداد B6) و به محو کن یا دستمال کاغذی، دور آن را تیره می کنیم تا نور خورشید طبیعی بنظر برسد.

6. مرز بین خشکی و آب را پررنگ می کنیم. سپس با مداد B6 به سمت داخل دریاچه، سایه می زنیم. سایه زدن در این مرحله نیازی به محو کن ندارد. تنها نکته این است که باید فشار مداد به کاغذ را کنترل کرد.

7. با توجه به سلیقه تان با اضافه کردن یک قایق کوچک روی آب، پرنده هایی در حال پرواز و… می توانید جلوه خاصی به نقاشیتان ببخشید.
طراحی ما به پایان رسید. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید👌

چراغ دوچرخه کربن لایت

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *